Az Alacsony-Tátrai Nemzeti Park védőövezetében, 540 m tengerszint fölötti magasságban fekszik egy jellegzetes liptói község, Háromszécs (Liptovské Sliače vagy Tri Sliače). Három része van: Alsó-, Középső- és Felsőszécs (Niný, Stredný a Vyný Sliač). Felsőszécs fölött egy korai kőkorszakbeli települést ástak ki, függőleges rovátkás kerámiát és nagy mennyiségű liptói típusú bronzkardot a vaskorból és egy urnás temetőt találtak. Középső- és Alsószécset okiratban először 1326-ban említik. Középsőszécs a 18. században kapott városi státuszt.
   
A kisvárosi jelleget a helyi kultúra különlegessége és régisége is megerősíti: Simon és Júda apostolok gótikus stílusú templomában 1326-34 közötti falfestmények találhatók. A templomot körülvevő falat a 15. században húzták fel. A templom tornya a 17-18. század fordulóján épült. A templomban több eredeti középkori építészeti részlet maradt meg, pl. az ablakok, a boltív és a rácsok.
   
A templom díszítését figyelemre méltó gótikus stílusú, 14-15. századbeli, falfestmények és 1899-ből az itt született Jozef Hanula, szlovák festő, festményei alkotják. A korábbi szlovák ezer koronás bankjegy egyik oldalán e templomban látható Boldogasszony szobrának képe látható.
   
A község fölött, mint egy bárka, emelkedik a Két-Szív temploma. Modent építészeti stílusa, Szlovákiában egyedülálló, messze túlszárnyálja a régió építészetét és csodálatra készteti a látogatókat. A templom alapkövét 1995-ben Lőcsén (Levoča) második János Pál pápa szentelte meg.
   
A szécsi folklór a múltban több képzőművészt és zeneszerzőt ihlett meg, hasonlóan a SźUK és a Lúčnica táncegyütteseket is.
   
Háromszécs mellett egy jellegzetes növényzetű travertín dombon ered a kénhidrogénes Teplica forrás. A község környékén számos szép túrát végezhetünk, pl. a Szécsi-völgybe (Sliačská dolina) avagy a Lipcsei-völgybe (źupčianska dolina). A jobb erőnlétű turisták felmehetnek a Szalatinra (Salatín, 1630 m), az Alacsony-Tátra északnyugati részének legmagasabb ormára.